Czy wchodziłeś kiedykolwiek na tak superowego bloga jak ten?

02 marca, 2017

Samoobrona na szpilkach – trend czy konieczność?

komentarze 0

Coraz więcej kobiet chce świadomie dbać o swoje bezpieczeństwo. Kursy samoobrony dla kobiet organizowane są niemal w każdym mieście, a w torebkach większości pań znajduje się gaz pieprzowy. Skąd rosnąca popularność kobiecej samoobrony? Czy płeć piękna rzeczywiście narażona jest na tak wiele niebezpieczeństw?Kursy dla kobiet


Darmowe szkolenia z samoobrony organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że już planowana jest kolejna edycja (rozpocznie się w drugiej połowie 2017 roku). Czy samoobrona dla kobiet różni się od samoobrony dla mężczyzn? Teoretycznie nie – ofiarą napadu może zostać każdy, niezależnie od płci. Ale każdy może się bronić nieco inaczej. Kobiety zwykle mają mniej siły fizycznej od mężczyzn, mają drobniejszą budowę ciała, więc powinny skupić się bardziej na wykorzystywaniu odpowiedniej techniki, niż siły. Wbrew pozorom nie jest to słaba płeć – wystarczy mieć przy sobie narzędzie do obrony oraz trochę wiedzy i praktyki, aby skutecznie obronić się nawet przed silnym mężczyzną.


Przewidywanie potencjalnych zagrożeń


To bardzo ważny element samoobrony, ponieważ od umiejętności oceny sytuacji zależy, czy będziesz mogła skutecznie się obronić. Ostrożności nigdy za wiele – to zasada, której warto przestrzegać. O czym jeszcze należy pamiętać?Kobiece narzędzia do samoobrony


Kobiety najczęściej do obrony wybierają gaz pieprzowy. Legalny, łatwo dostępny i dość tani środek do samoobrony cieszy się dużą popularnością także wśród płci przeciwnej. Jego zaletą są niewielkie rozmiary – małą puszkę z gazem można schować nawet do kieszeni, a w razie potrzeby szybko dobyć i użyć. Na zakup gazu pieprzowego nie jest wymagane zezwolenie, wystarczy mieć ukończone 18 lat.


Innym popularnym narzędziem jest paralizator. To także środek do samoobrony dostępny bez zezwolenia. Paralizatory są nieco droższe od gazów, jednak jest to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo – a na własnym zdrowiu i życiu lepiej nie oszczędzać. Poza tym paralizator po użyciu może zostać naładowany i użyty jeszcze wiele razy, zaś pojemnik ze zużytym gazem pieprzowym nadaje się już tylko do wyrzucenia.

09 lutego, 2017

W co wyposażyć profesjonalne studio fotograficzne?

komentarze 0

Wdając się w pogawędkę z ekspertami z branży fotograficznej usłyszeć można, że stworzenie od podstaw własnego studia zdjęciowego to wydatek rzędu kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, co niemalże wyklucza jego przygotowanie w zaciszu własnego mieszkania przez amatora.


Jeżeli jednak na samym początku obniżymy nieco nasze oczekiwania i zdecydujemy się na odszukanie złotego środka pomiędzy ceną a jakością, to z pewnością uda nam się postawić pierwsze kroki w tej właśnie dziedzinie jednocześnie nie drenując domowego budżetu. Spytaliśmy profesjonalnych fotografów z krakowskiego studia fotograficznego "Łobzowska Studio Fotograficzne", jak się do takiego przedsięwzięcia jednakże zabrać?


Aby zdjęcia, przede wszystkim portrety i fotografie do dokumentów, przedstawiały się możliwie najbardziej naturalnie i przekonująco, konieczne jest zastosowanie w studiu fotograficznym neutralnego, nierzucającego się w oczy tła. Wielu profesjonalnych fotografów stosuje w tym celu specjalne stelaże na których zamocowane jest płótno czy nawet tak zwany green screen, dzięki któremu istnieje możliwość zastąpienia tła faktycznego jakimkolwiek wybranym przez artystę obrazem. Jeżeli jednakże nie dysponujemy wystarczającym zapleczem finansowym, za tło posłużyć nam może chociażby jedna ze ścian naszego pokoju. Wystarczy, że przemalujemy ją na biały kolor oraz usuniemy z niej wszelkiej maści dekoracje. Wydatek rzędu stu złotych na farbę z całą pewnością odczujemy o wiele mniej boleśnie niż konieczność zakupu profesjonalnego tła fotograficznego za kilka tysięcy złotych.


Kolejną kwestią jest wyposażenie własnego biura w odpowiadający naszym potrzebom zestaw statywów i parasolek odbijających światło, dzięki czemu będziemy w stanie wykonywać wysokiej jakości zdjęcia z dowolnego ujęcia, niezależnie od panujących zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniu warunków. Na rzeczonych komponentach, tak jak na aparacie, który stanowić będzie podstawowe narzędzie naszej pracy, nie powinniśmy w żadnym przypadku oszczędzać. Warto bowiem wiedzieć, że nieco droższe statywy i parasolki charakteryzują się niezwykle wysoką jakością wykonania, dzięki czemu będą one nam służyć przez wiele długich lat, natomiast poczyniona inwestycja szybko nam się zwróci!


Jeżeli przyświeca nam cel stworzenia maksymalnie profesjonalnego studia fotograficznego, musimy mieć świadomość, iż w takim przypadku nieodłączną jego część stanowić musi tak zwany softbox, a więc narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli w dowolny sposób dokonywać modyfikacji i korekty światła, co z kolei sprawi, że będziemy mieli znacznie większą kontrolę nad powstawaniem kolejnych zdjęć oraz uniezależnimy się od oświetlenia zewnętrznego i sztucznego. Cena najmniej skomplikowanych softboxów zaczyna się już od 150-200 złotych, jednakże jeżeli chcielibyśmy być w pełni zadowoleni z efektywności takiego urządzenia, powinniśmy przygotować się na dwu- lub nawet trzykrotnie większy wydatek.


Ostatnią kwestią jest oczywiście aparat, jednakże doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy miłośnik fotografii planujący stworzenie i urządzenie własnego studia ma już swoje osobiste preferencje lub też jest już w posiadaniu swojego ulubionego modelu aparatu. Z uwagi na ten fakt, w powyższym artykule w znacznie większym stopniu skupiliśmy się na opisie niezbędnych akcesoriów uprzyjemniających oraz usprawniających pracę fotografa.

09 lutego, 2017

Jaki atlas do ćwiczeń będzie odpowiedni do domu?

komentarze 0

Atlasy do ćwiczeń zajmują sporo miejsca. Mimo to są na tyle przydatne każdemu, komu zależy na treningu siłowym, że warto rozważyć znalezienie w swoim domu miejsca na tego typu sprzęt. Co powinieneś wiedzieć, jeżeli rozważasz nabycie atlasu?


Zwróć uwagę na możliwe ćwiczenia


Wybierając atlas do ćwiczeń przyglądnij się jego konstrukcji. Sprawdź, jakie ćwiczenia można z jego pomocą wykonywać. Większość modeli posiada rzecz jasna stanowiska, przy których ćwiczy się podnosząc lub uginając ramiona.


Warto jednak pomyśleć o bardziej zróżnicowanym treningu i szukać takich sprzętów, które dodatkowo posiadają także stanowiska do rozpiętek (świetnie sprawdzające się przy ćwiczeniach na klatkę piersiową), czy stanowiska służące do wzmacniania nóg.


Wybór najlepiej przeprowadzić w którymś z dużych sklepów sportowych, np. w prosportowy.pl, gdzie można znaleźć atlasy o bardzo różnej konfiguracji.


Kiedy atlas będzie szczególnie przydatny?


Atlasy do ćwiczeń mają tą ważną zaletę, że podnoszone ciężary są bardziej stabilne, niż gdyby dźwigać je np. w formie sztangi. W trakcie treningu z tego typu sprzętem nie trzeba skupiać się na tym, by zachować równowagę, co znacznie ułatwia działanie, zwłaszcza osobom początkującym.


Jest to dużym plusem dla wielu osób. Kobietom pomaga to w utrzymaniu treningu siłowego na odpowiednim poziomie (nawiasem mówiąc, wbrew wielu obiegowym opiniom, trening siłowy w przypadku pań jest jak najbardziej wskazany i nie powoduje pogorszenia sylwetki, wręcz przeciwnie, sprzyja jej kształtowaniu).


Z kolei w przypadku mężczyzn, przy pracy z naprawdę dużymi ciężarami, łatwiej o budowę rzeźby, co wynika w dużej mierze z łatwiejszego izolowania ćwiczonych mięśni.


Na co zwrócić uwagę?


Kupując atlas pamiętaj, by sprawdzić możliwość regulacji wszystkich siedzisk. Dzięki temu z atlasu będą mogli korzystać wszyscy domownicy. Przyjrzyj się również powierzchni, jaką zajmuje atlas i tej, która jest dostępna w Twoim domu (również na wysokość). Jest to o tyle istotne, że atlas nie powinien znajdować się bezpośrednio przy ścianie.


06 lutego, 2017

Koszty uzyskania przychodów z działalności wykonywanej osobiście w PIT 2017

komentarze 0

Przez koszty uzyskania przychodu należy rozumieć wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Ustawodawca przewidział różne metody ustalania tych kosztów w zależności od rodzajów przychodów.Różne sposoby ustalania kosztów uzyskania przychodów


 Osoby, które wykonują pracę na podstawie umów cywilnoprawnych (umowy zlecenia, umowy o dzieło), ale nie zarejestrowały działalności gospodarczej, osiągają przychody z tytułu działalności wykonywanej osobiście. Istnieje szereg różnic w sposobie ustalania kosztów uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę  oraz z tytułu świadczenia usług na podstawie umów cywilnoprawnych. Ma to oczywiście  wpływ na wysokość odprowadzanego do fiskusa podatku dochodowego.


 Koszty


 Kwestię odliczania kosztów uzyskania przychodów z tytułu działalności wykonywanej osobiście regulują odpowiednie ustępy  art. 22 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.


Koszty w zależności od rodzaju działalności wykonywanej osobiście są określone procentowo lub kwotowo jako tzw. „koszty ustawowe”


 Normy procentowe ustalania kosztów w PIT 2017


 Koszty ustala się w wysokości 20 % uzyskanego przychodu w przypadku: 


Koszty określone procentowo oblicza się od przychodu po potrąceniu składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe, których podstawę wymiaru stanowi ten przychód.  Składki pomniejszające przychód są potrącane przez płatnika w danym miesiącu, kiedy następuje wypłata należności.


 Zgodnie z zapisami w ustawie o PIT podatnik rozliczając PIT 2017 ma prawo do odliczenia faktycznie poniesionych kosztów, wyższych niż  wynikające z zastosowania normy 20 procentowej. Warunkiem jest jednak  udowodnienie wysokości faktycznie poniesionych  wydatków związanych z działalnością. 


Ustawowe kwoty kosztów w PIT 2017 


Koszty ustawowe ustala się w wysokości takiej, jakie są należne przy stosunku pracy. Koszty ustawowe określone są kwotowo w skali miesiąca i roku w art. 22 ust. 2 PIT.


Ustawowe kwoty kosztów uzyskania przychodów z działalności wykonywanej osobiście stosuje się w przypadku:  Ustawowe koszty (z każdego z wyżej wymienionych tytułów) są określone  wysokościach:


111 zł 25 gr miesięcznie, a za rok podatkowy nie więcej niż 1335 zł, w przypadku gdy podatnik uzyskuje przychody tego samego rodzaju od jednego podmiotu Jeżeli natomiast podatnik tego samego rodzaju przychody uzyskiwał jednocześnie od więcej niż jednego podmiotu albo od tego samego podmiotu, ale z tytułu kilku stosunków prawnych, roczne koszty uzyskania przychodu nie mogą w 2016 roku przekroczyć łącznie 2002 zł 05 gr za rok podatkowy.


 Podwyższone koszty dla twórców


 Należy zwrócić uwagę, że ustawodawca przewiduje też możliwość podwyższenia obliczanych według normy procentowej kosztów, gdy źródłem przychodu jest wynagrodzenie autorskie - z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych.


 Dotyczy to przychodów z  działalności wykonywanej  osobiście polegająca na:W tych przypadkach koszty uzyskania przychodu można wykazać w wysokości  50% uzyskanego przychodu. Jest jednak zastrzeżenie dotyczące wysokości kwoty odliczenia - w rozliczeniu PIT 2017 nie może ona przekroczyć 1/2 kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej. Kwota ta w rozliczeniu PIT 2017 wynosi 85 528 pln, z czego wynika, że maksymalna wysokość kosztów możliwa do odliczenia w PIT 2017 przez twórców to 42 764 pln.

16 grudnia, 2016

Słuchawki do biegania, muzyka i kontrola podczas treningu.

komentarze 1

Słuchanie muzyki podczas biegania pozwala nie tylko na bardzo przyjemny trening z ulubioną muzyką, ale również na osiąganie zadowalających efektów. Słuchając dynamicznej muzyki, możemy dopasować swoje tempo do rytmu dźwięków, co ułatwi przełamywanie wszelkich barier. Aby podczas codziennego treningu muzyka dobiegająca do uszu była jak najlepszej jakości, trzeba pamiętać o kilku aspektach.
Muzyka wpływa na samopoczucieOdpowiednie dopasowanie muzyki do naszych preferencji biegowych jest bardzo ważne, ponieważ odsłuchiwane utwory mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Jeżeli przeprowadzasz trening w akompaniamencie muzyki, której tony Ci nie odpowiadają, możesz notować gorsze wyniki, a nawet błyskawiczny spadek formy.Sytuacja odwrotna jest w momencie, gdy wybierzesz odpowiednią muzykę. Wtedy nawet bardzo ciężki trening mija w mgnieniu oka. Muzyka staje się Twoim osobistym trenerem, który wykorzystując słuchawki do biegania, jest w stanie perfekcyjnie poprowadzić Cię podczas pokonywania kolejnych odległości.Zażyj dawkę dodatkowej motywacjiZapewne wielu początkujących, jak i doświadczonych biegaczy spotkało się z brakiem motywacji do kolejnego biegania. Efekt ten najczęściej występuje podczas obniżenia samopoczucia. Jeżeli nie chcesz zaniechać dotychczas osiągniętych efektów, wykorzystaj w tym celu muzykę. Spowoduje ona wydzielenie w nadnerczach dodatkowych ilości adrenaliny, która niewątpliwie będzie miała korzystny wpływ na Twój zapał. Osiągniesz to dzięki słuchawkom do biegania, które będą dostarczały muzykę do Twoich uszu w bardzo wysokiej jakości.Odpowiednia muzyka automatycznie wywoła efekt wizualizacji Twojego zwycięstwa. Pozwoli przełamywać wszelkie bariery, które dotąd były poza granicami. Dzięki temu nie tylko trenujesz swoje mięśnie, ale otrzymujesz na tyle dużo motywacji, żeby jednocześnie popracować nad swoim mózgiem. Z tej właściwości korzystają nawet bardzo uznani światowi biegacze, którzy w każdej wolnej chwili oddają się dźwiękom ulubionych utworów.Słuchawki sportowe – wygodne i komfortowe w użytkowaniuSłuchawki do biegania zostały wyprodukowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było maksymalnie wygodne. Bez względu, czy wybierzesz słuchawki douszne, czy dokanałowe – dopasują się one idealnie do Twojego ucha, pozwalając na to, aby dźwięk docierający do Twoich uszu był niczym niezakłócony. Ponadto producenci sprzętu muzycznego tego typu często oferują swoim klientom szereg udogodnień takich, jak dodatkowe osłonki membran, czy zdalne sterowanie.Dzięki takim funkcjom słuchawki stają się urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwoli nie tylko na zmianę konkretnego utworu, ale również na odebranie telefonu, czy sprawdzenie aktualnej godziny. Wiele modeli wyposażane jest również w bardzo intuicyjne panele sterujące. Zostały one wytworzone w taki sposób, aby mieć pełną kontrolę nad dźwiękiem, a co za tym idzie – nawet nad naszym bieganiem.Co jest ważne przy wyborze słuchawek sportowych?Decydując się na zakup online słuchawek dla biegacza, zwróć szczególną uwagę na opinie innych użytkowników na temat danego produktu. Każdy sportowiec ma inne preferencje, jednak wiele osób decyduje się na zamieszczenie obszernej opinii, która nawet w małym stopniu pomoże podjąć trudną decyzję.Ważne są również dodatkowe funkcje i opcje montażowe. Jeżeli biegasz kilka razy w tygodniu, a Twoje treningi są długie, nie polecamy wybierać słuchawek bez funkcji wodoodporności. Urządzenia w nią wyposażone znacznie lepiej radzą sobie z potem, a także podczas trudnych warunków atmosferycznych. Przydatnym dodatkiem może okazać się również możliwość integracji sprzętu z innymi urządzeniami.Słuchawki do biegania mogą występować w wielu wersjach wyposażenia, dlatego warto zadać pytanie obsłudze sklepu na temat możliwości zakupu tego samego modelu, jednak z innymi akcesoriami, lub innym mocowaniem. Dobór zarówno wyposażenia, jak i sposobu montażu wpływa na jakość użytkowania.Bieganie w słuchawkach niesie za sobą wiele korzyści. Zdecydowanie pozytywnym aspektem uprawiania sportu przy akompaniamencie muzyki jest fakt, że zapobiegamy w ten sposób nudzie i dodatkowo motywujemy się zachowując kontakt z otoczeniem. W celu zakupu słuchawek sportowych zapraszamy na www.360sklep.pl.


rss