Fotografia portretowa z Nikonem

Portrety towarzyszył fotografii od samego początku jej istnienia. Właściwie można powiedzieć, że jej pierwotnym wykorzystaniem było portretowanie osób i uwiecznianie ich na zdjęciach. Z biegiem lat rozwój techniki sprawił, że fotografia portretowa stała się odrębną dziedziną, która wymaga dużo wiedzy i umiejętności. Na czym polega fotografia portretowa i jak się dzieli?Portret beauty


Pierwszym rodzajem zdjęć są portrety beauty. To właśnie ta technika jest najczęściej wykorzystywana w prasie codziennej. Cechą charakterystyczną fotografii portretowej typu beauty jest skupienie się na twarzy. To ona jest najważniejsza. Bardzo często tego typu zdjęcia są wykorzystywane w reklamach włosów, kolczyków lub kosmetyków do twarzy. Można powiedzieć, że jest to rodzaj typowo reklamowy, ponieważ pokazuje nam to, co chcemy zobaczyć, a nie to, co rzeczywiście znajduje się na zdjęciu. Aby portret beaty był udany, należy bezwzględnie skupić się na twarzy i sprawić by była ona punktem centralnym każdej fotografii.


Portret charakterystyczny


W tym rodzaju portretowania ważne jest uwypuklenie charakterystycznych cech modela a z drugiej strony zatuszowanie tego, czego pokazać nie chcemy. Bardzo często elementami, które fotograf chce pokazać, są oczy lub usta. Przy tego typu zdjęciach ważna jest umiejętność gry światłem i dobry kontakt z modelem. Od tego, jak robiący zdjęcia dogaduje się z osobą fotografowaną, zależy bowiem sukces każdej sesji. Jeżeli model czuje się niepewnie, to nigdy nie uwolni z siebie tego, co chcemy zobaczyć na zdjęciach.


Fotografia portretowa z Nikonem


Dla wszystkich mających doświadczenie i podstawową wiedzę z zakresu fotografii zostały przygotowane specjalne zajęcia z zakresu fotografii portretowej. Organizatorem spotkań jest jedna z najbardziej znanych firm produkujących sprzęt fotograficzny, czyli Nikon. Podczas Akademii Nikona kursanci poznają tajniki portretowania w stylu beauty oraz charakterystycznym. Dowiedzą się jak pracować z modelem i na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę. Zajęcia poprowadzi specjalista Michał Korta, który w kwestii fotografii portretowej nie ma sobie równych. Przekaże on swoją wiedzę techniczną, ale i doświadczenia zawodowe. Zdradzi ciekawe triki, które ułatwiają pracę i poprawiają jej efekty. Ciekawym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że Akademia Nikona trwa tylko 2 dni. Każdy może więc pozwolić sobie na udział w zajęciach.


Czy się nadaję?


Jeżeli tylko masz już jakieś doświadczenie z fotografowaniem i znasz dobrze swój aparat, to znaczy, że Akademia Nikona jest dla Ciebie. Zajęcia nie są przeznaczone dla profesjonalistów, ale amatorów też mogą przerosnąć  Ważne jet to, aby znać podstawowe aspekty robienia zdjęć i przede wszystkim interesować się tematyką portretowania. Dzięki temu przekazywana wiedza będzie mogła być w pełni wykorzystana. Akademia Nikona przede wszystkim poszerza horyzonty. Pokazuje magię, jaka płynie z faktu umiejętnego operowania sprzętem fotograficznym. Praktyczne rady sprawiają, że niedużym nakładem pracy możliwe stanie się robienie niezwykłych i elektryzujących zdjęć portretowych. Wszystko to w przystępnej cenie oraz pod okiem znanego w branży specjalisty. Jeżeli interesuje Cię Akademia Nikona to znak, że musisz zajrzeć na stronę https://www.akademianikona.pl/masterclass/55/fotografia-beauty-i-portret-dla-zaawansowanych-z-michalem-korta/. Znajdziesz tam szczegółowe informacje o kursie - ceny, terminy i dokładny opis zajęć.

rss