W jaki sposób zabezpieczyć się przed słońcem?

Ciągnące się w nieskończoność długie miesiące jesienne i zimowe u większości z nas wywołują niepohamowaną tęsknotę za słońcem. Brak światła słonecznego jest częstą przyczyną pogorszenia nastroju, osłabienia i rozmaitych dolegliwości wywołanych niedoborami witaminy D. Jednak do kąpieli słonecznych trzeba się przygotować, ponieważ nadmiar promieniowania UV również może być niebezpieczny w skutkach.– Większość z nas nie może doczekać się powrotu ciepłych i słonecznych dni, jednak ze słońca także trzeba korzystać z głową – ostrzega nasz rozmówca z Apteki MIRO. – Zbyt długa ekspozycja na mocne promieniowanie słoneczne może prowadzić do szybszego wysuszania skóry, a nawet powstawania bolesnych podrażnień i poparzeń.


Osoby, będące największymi fanami opalania lub przebywające na powietrzu bardzo długo z racji wykonywanej pracy, z czasem mogą zauważyć pojawiające się na skórze zmiany i przebarwienia. Dlatego przed intensywnym słońcem trzeba się zabezpieczać.


Kremy i balsamy z filtrem przeciwsłonecznym


Podstawową sprawą, o której zawsze należy pamiętać podczas przebywania na słońcu, jest korzystanie z kosmetyków z filtrami ochronnymi. Jak wspomnieliśmy wcześniej, takie zabezpieczenie jest konieczne zwłaszcza w przypadku osób, które są narażone na długotrwałą ekspozycję na promieniowanie słoneczne.


Szczególnej ochrony przeciwsłonecznej potrzebują też dzieci, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Dlatego obowiązkiem rodzica jest dbanie o to, by skóra malucha zawsze była jak najlepiej przygotowana na słońce. Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych i bezpiecznych kosmetyków z filtrami UV.


Świetną propozycją dla najmłodszych jest wodoodporna emulsja w sprayu. Wysoki filtr przeciwsłoneczny zapewnia maksymalną ochronę przed oparzeniami słonecznymi, a sposób aplikacji umożliwia łatwe nakładanie. Tak mocna ochrona przeciwsłoneczna zalecana jest także dorosłym osobom o cerze wrażliwej lub posiadającym tatuaże. Ciekawą propozycją są również kosmetyki, które nadają się dla alergików.


Kiedy doszło do poparzenia słonecznego


Jeśli na zapobieganie jest za późno i już nabawiłeś się poparzenia słonecznego, warto rozejrzeć się za specyfikiem, który przyniesie ci ulgę w bólu i przyspieszy regenerację skóry. Takich preparatów koniecznie szukaj w aptekach, ponieważ tylko profesjonalne produkty zapewnią ci 100% bezpieczeństwo.


Preparaty łagodzące podrażnienia spowodowane słońcem dostępne są w różnych postaciach. Ciekawym rozwiązaniem są preparaty łagodzące, które nawilżają i regenerują skórę również po ukąszeniu owadów. Z kolei specyfiki przeznaczone wyłącznie do radzenia sobie z podrażnieniami słonecznymi można kupić m.in. w postaci łagodnej pianki lub w aerozolu.


Chroń swoją skórę od wewnątrz


Jeśli zależy ci na kompleksowym zabezpieczeniu przed słońcem, a jednocześnie chcesz widzieć piękne efekty opalania, zastanów się nad możliwością stosowania suplementów diety. Preparaty z witaminą E skomponowane są w taki sposób, by dostarczyć twojemu organizmowi wszystkich składników niezbędnych do uzyskania równomiernej opalenizny i zachowania zdrowej skóry.


rss