Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

Warto zrobić to zwłaszcza wtedy, gdy przewidywany powrót do zdrowia nastąpić ma w stosunkowo niedługim czasie. Koniecznie spytajmy lekarza lub fizjoterapeutę, na ile mniej więcej szacuje on czekającą nas rekonwalescencję, aby na tej podstawie porównać koszty wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego z kosztami jego ewentualnego zakupu.


Problem z głowy


Być może okażą się porównywalne. W takiej sytuacji jednak wciąż bardziej opłaca się skorzystanie z usług wypożyczalni. Dlaczego?


Często nie wiadomo, co zrobić z nieużywanym już sprzętem, zwłaszcza gdy zajmuje on sporo miejsca – mówi przedstawiciel firmy Medseven. – Zarówno sprzedaż, jak i utylizacja nie należą do zadań łatwych. W przypadku wynajmu sprzęt rehabilitacyjny zostaje po prostu odebrany przez wypożyczalnię, co rozwiązuje problem – tłumaczy.


Rozwiązanie „pomostowe”


Kiedy nagle dowiadujemy się o stojącej przed nami konieczności użytkowania sprzętu rehabilitacyjnego, nie zawsze dysponujemy kwotą pozwalającą na jego zakup. Dzięki opcji wypożyczenia łatwiej będzie nam przetrwać czas potrzebny do uzbierania niezbędnych funduszy na zakup własnego sprzętu. Czasem jest to jedyne wyjście.


Nawet gdy zaś ekonomicznie nie jest to dla nas problem, wciąż jeszcze pozostają kwestie związane z funkcjonalnością sprzętu rehabilitacyjnego. Jeśli początkowo go wypożyczymy, to przed zakupem będziemy mieli okazję do wypróbowania go w praktyce. Sprawdzimy w ten sposób, jakie rozwiązania odpowiadają nam bardziej, a z jakich udogodnień możemy zrezygnować. Dzięki temu kupno drogiego przecież sprzętu będzie działaniem bardziej przemyślanym, a nie bazującym jedynie na wyobrażeniach i zapewnieniach sprzedawców.

rss