5 najpiękniejszych wzorów zaproszeń ślubnych

Najpiękniejszy dzień w życiu wymaga wyjątkowej oprawy. Suknia, sala balowa, udekorowany kościół i wyjątkowy nastrój - to wszystko czeka na zaproszonych na ślub gości. Jednak samo zaproszenie ich także wymaga przygotowania. Mimo postępu i nagminnego używania telefonów z sms’ami do wysyłania życzeń czy powiadomień wciąż tradycyjne zaproszenia używane są, by powiadomić o ślubie. Eleganckie, drukowane na wysokiej jakości papierze, z ciekawymi grafikami zaproszenia ślubne to często najpiękniejsza pamiątka, jaka pozostaje gościom po towarzyszeniu parze młodej w tak wyjątkowym dniu.

Zaproszenia w klasyczne kwiaty - klasyczne i eleganckie


Kwiaty przede wszystkim kojarzą się z panną młodą, która niesie ze sobą symboliczną wiązankę. Zatrudniony przez parę młodą florysta powinien kwiaty wybierać tak, by bukiet i dekoracja w kościele i sali weselnej były spójne. Jeśli wybieramy zaproszenia w kwiaty, one także powinny pasować do tych z dekoracji.


Najpiękniejsze zaproszenia ślubne posiadają nadruki w róże, kwiaty symbolizujące miłość. Chyba nie ma kobiety, która na widok róż nie czuje wzruszenia. Wśród innych klasycznych kwiatów, które często widnieją na bilecikach i zaproszeniach ślubnych, są goździki albo piwonie. Piwonie, zwane różami bez kolców przez chińskich starożytnych pisarzy, oznaczały bogactwo, zdrowie i radość, kojarzyły się z królewską elegancją i pięknem. Goździki z kolei w naszym kraju przez długi czas nasuwały niezbyt dobre skojarzenia.


Obecnie jednak wracają do łask jako kwiaty, które już w czasach renesansu stanowiły obietnicę wiernej miłości, a kobieta z goździkiem na obrazach była symbolem zaręczyn. Kwiaty na zaproszeniach mogą przypominać obrazy malowane akwarelami. Są wtedy niezwykle romantyczne i odrobinę rustykalne. Jeśli wybierzemy takie nadruki, na których róże, goździki czy piwonie wyglądają jak żywe, zaproszenie będzie bardzo eleganckie i nowoczesne.Polne kwiaty i łany zbóż


Kwiaty to także proste skojarzenie wsi, obszernych pól, łanów zbóż, maków, chabrów, słoneczników… Kwiaty typowe dla krajobrazu wiejskiego to znakomity motyw na zaproszenia, które informują o ślubie w wiejskiej chacie. Na zaproszeniu na ślub w stylu wiejskim znaleźć się też może łubin, lawenda, czerwone maki, a nawet dmuchawce. Kwiaty polne także mają swoją konkretną symbolikę. Maki, zwłaszcza czerwone mają chronić przed złem. Chabry oznaczają dobroć i wierność. Lawenda to z kolei symbol miłości pokornej, a podobny do lawendy wrzos oznacza podziw. Przepięknie też wyglądają kartki drukowane w kłosy owsa czy pszenicy. Przywodzą na myśl spokój, sielskość, szczęście i spokojne życie. Dlatego też wiejski wzór to od wielu sezonów gorący trend na ślubnych zaproszeniach. Nie folkowy, ale jednak niezwykle nawiązujący do tradycji polskiej wsi.


Motyw jelenia


Nie wszystkie śluby mają miejsce wiosną i latem. Te odbywające się zimą często kojarzą się z konkretnym wzorem, zwykle jelenia i leśnych krajobrazów. Nie da się ukryć, że wzór ten znany jest nawet z dekoracji domowych. Na zaproszeniach drukowanych na pięknym papierze, w stonowanych kolorach, wygląda zachwycająco. Motyw jelenia jest często wybierany przez pary, które za miejsce swoich zaślubin wybrali wiejski dom albo salę weselną położoną w leśnym zakątku. Jeleń kojarzy się z siłą, dostojeństwem i spokojem, a w Polsce uważany jest za króla lasów.Koronkowe wykończenia zaproszeń ślubnych


Ślubna kreacja panny młodej to bardzo często tiule, misterne koronki i ażurowe tkaniny. W związku z tym koronkowe zaproszenia ślubne bardzo dobrze nawiązuje do stroju przyszłej panny młodej. W produkcji zaproszeń używa się pięknie wycinanego sztywnego papieru w kolorze białym, czarnym, czerwonym, czasami błękitnego czy zielonego. Oferta zaproszeń koronkowych jest więc niezwykle szeroka, a zaproszenia takie są delikatne i przyjemne dla oka, przywodzą na myśl ręcznie robione koronki w serwetkach i klasycznych obrusach. Zastosowanie w produkcji zaproszeń ślubnych ręcznie tworzonych, kunsztownych koronek oraz błyszczących cyrkonii w wielu kolorach, pozwoli na idealne dopasowanie kartek z zaproszeniem do oprawy uroczystości. W wielu modelach koronkowych zaproszeń stosuje się też wstążki z atłasu.


Zaproszenia w pudełku


Klasyczne zaproszenia ślubne i weselne umieszczane są w kopertach, jednak współczesne trendy nakazują, by już samo opakowanie zaproszenia wzbudzało zachwyt. Zaproszenia w pudełku to znakomite rozwiązanie, aby już na wstępie, podając je, zwrócić uwagę na elegancką formę. Niewielkie, ozdobne pudełka, kryją kartę z tekstem zaproszenia. Całość jest spójna kolorystycznie i wykonana z grubego, najwyższej jakości papieru. Zaproszenia w pudełkach mogą być ozdobione zarówno wzorami kwiatowymi, w modne jelenie czy eleganckie koronki. Nie ograniczają więc w żaden sposób pomysłów i koncepcji młodej pary. Powyższe zestawienie pięciu najpiękniejszych wzorów zaproszeń ślubnych nie musi być obligatoryjne. Nie wymaga od nikogo wybierania akurat takich i nie ogranicza niczyjej wyobraźni. W gąszczu olbrzymiego wyboru może jednak pomóc w podjęciu decyzji, a ostatecznie zaproszenia zostaną zapamiętane przez gości i świetnie wpiszą się w klimat wesela, o którym marzyła para młoda.

rss