7 powodów, dla których warto spędzić wakacje za granicą

Prawie połowa Polaków spędza wakacje za granicą, głównie w kurortach na terenie Europy Południowej i Zachodniej. Dlaczego warto wybrać wakacje poza granicami Polski? Oto 7 powodów, dla których jest to dobre rozwiązanie.


1. Gwarancja doskonałej pogody


 W Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech ma się pewność, że pogoda będzie wyśmienita przez cały pobyt. Lato na południu i zachodzie Europy jest cieplejsze, a deszcze padają jedynie sporadycznie. Wyjeżdżając na wczasy z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/lefkada, można być pewnym, że pogoda pozwoli na plażowanie i kąpiele w morzu przez cały lipiec i sierpień. Ponadto pogoda dopisze również w okresie od maja do końca czerwca i od września do około połowy października.


 2. Nowe doświadczenia


 Każdy wyjazd wraz z https://dreamtours.pl/ to okazja do zdobycia nowych doświadczeń. Za granicą poznaje się życie codzienne mieszkańców różnych krajów, ich zwyczaje, potrawy, które spożywają, a także miejscowy folklor. Podróżując po świecie, zdobywa się wiedzę, jakiej nie sposób zdobyć we własnym kraju.


 3.Liczne atrakcje turystyczne


 W krajach, które są uznawane za kolebki różnych cywilizacji, na turystów czekają liczne atrakcje i zabytki sprzed wielu lat. Wyjazdy do Grecji, Włoch, Meksyku czy Chin pozwalają zobaczyć na własne oczy największe osiągnięcia starożytnych i średniowiecznych społeczności.


 4. Przystępne ceny


 Wyjazdy za granicę znacznie potaniały w ostatnich latach. Wycieczka na tydzień do Bułgarii to wydatek mniejszy niż 1000 złotych, dlatego coraz więcej rodzin może pozwolić sobie na spędzanie wakacji poza Polską.


 5. Beztroski wypoczynek w hotelu


 W hotelach w znanych kurortach dostępna jest oferta all inclusive, w ramach której organizowane są liczne animacje i atrakcje dla gości. Rodziny mogą korzystać z darmowych zjeżdżalni wodnych, wieczornych pokazów i gier sportowych, a dzieci mogą bawić się wraz z animatorami w czasie mini disco.


 6. Podróżowanie bez paszportu


 Większość wycieczek z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/wycieczki-zagraniczne to wyjazdy do krajów, które należą do Unii Europejskiej. Dzięki członkostwu Polski we wspólnocie, Polacy mogą podróżować po wszystkich krajach UE na dowód osobisty - paszport jest niewymagany.


 7. Wakacje przez cały rok


 Biura podróży oferują możliwość wypoczywania za granicą przez cały rok. Latem na turystów czekają niedrogie kurorty, w których przez cały czas świeci słońce, a zimą Polacy mogą wyjechać na narty lub cieszyć się wysokimi temperaturami w egzotycznych destynacjach.

rss