Czy wchodziłeś kiedykolwiek na tak superowego bloga jak ten?

02 września, 2016

Portret - niezbędny element CV!

komentarze 1

Podobno przeciętna oferta pracy przyciąga aż 250 zgłoszeń. Jak sprawić, by dana aplikacja wyróżniła się na tle innych ofert?Profesjonalne zdjęcie do CV


Jednym ze sposobów na przyciągnięcie uwagi osoby podejmującej decyzje o dalszym losie dokumentów aplikacyjnych jest umieszczenie w CV dobrego zdjęcia. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę niechęć współczesnych ludzi do czytania jakiegokolwiek tekstu - jedna fotografia może przemówić do wyobraźni lepiej niż tysiące słów.


To bardzo istotne na przykład w salonie kosmetycznym, gdzie rekrutacją zajmuje się właścicielka, która pomiędzy przygotowaniem stanowiska po jednej klientce dla drugiej, ma zaledwie kilka sekund na zapoznanie się z ofertami kandydatek - amerykańscy specjaliści sugerują około 6 sekund w typowej firmie, a w salonie kosmetycznym może to być nawet jeszcze mniej!


Autorzy artykułów z poradami dotyczącymi tworzenia dokumentów aplikacyjnych z reguły skupiają się na odpowiedniej prezentacji doświadczenia oraz umiejętności w życiorysie (CV) bądź liście motywacyjnym. Kwestii zdjęć poświęca się najwyżej kilka zdań. Tymczasem warto równie duży nacisk położyć także na kwestiach graficznych. Jak to zrobić?


Dobre zdjęcie w CV to klucz do sukcesu. Odpowiednie ukazanie twarzy kandydatki pozwoli na nawiązanie niemalże bezpośredniego kontaktu z osobą rekrutującą, nawet pomimo tego, że osoba zainteresowana objęciem danego stanowiska nie jest fizycznie obecna obok. Kontakt wzrokowy ma bowiem ogromną moc oddziaływania - jak sugeruje warszawski fotograf, Bartek Kozłowski na portalu swojej firmy (portret24.pl).


Co pokazuje portret?


To pytanie brzmi banalnie, lecz tylko z pozoru. Profesjonalny fotograf zajmujący się zdjęciami portretowymi potrafi wydobyć ze zwyczajnego, na pierwszy rzut oka, zdjęcia pewne cechy które sprawią, że ofercie danej kandydatki trudno będzie się oprzeć. Owszem, urok osobisty jest równie istotny, lecz niejednokrotnie wymaga on odpowiedniego podkreślenia.


Zakładając, że kandydatka poszukuje zatrudnienia w branży kosmetycznej, zamieszczenie odpowiednio wykonanego portretu w CV znacznie zwiększa jej szanse na zaproszenie na rozmowę, a nawet na zdobycie przychylności osoby rekrutującej, co nie pozostaje bez znaczenia przy aplikowaniu do pracy. Ostatecznie, obok rzeczywistych umiejętności czy doświadczenia, w salonie kosmetycznym najbardziej liczy się umiejętność nawiązywania kontaktów z klientkami!


Zamieszczenie profesjonalnie przygotowanego portretu w CV pozwoli na pokazanie kandydatki w taki sposób, by już samo zdjęcie sprawiało wrażenie, iż jest to osoba:Niegdyś mawiano, że tego rodzaju cechy niektórzy ludzie mają “wypisane na twarzy”. Odpowiednia charakteryzacja z pewnością jednak pozwoli na uwypuklenie konkretnych zalet. Uśmiech czy staranny makijaż często nie wystarczą - tym bardziej, jeżeli są wymuszone, jak to z reguły bywa przy okazji wizyty u typowego fotografa.


Jak wygląda realizacja takiego zlecenia? Wykonywanie zdjęć portretowych nie przypomina wizyty w typowym zakładzie fotograficznym. Takie spotkanie zdecydowanie bardziej przypomina rozmowę o potrzebach osoby fotografowanej.  Profesjonalna sesja portretowa do dokumentów aplikacyjnych z reguły poprzedzona jest rozmową o oczekiwaniach klientki - co prawda fotograf może do pewnego stopnia opierać się na własnej intuicji czy doświadczeniu, lecz właśnie dialog z osobą, której zdjęcie ma znaleźć się w danym dokumencie pozwoli na odpowiednie przygotowanie całego procesu. Można stwierdzić że to schematyczne myślenie - cóż, może i tak, lecz z drugiej strony warto pamiętać, że nie są to zdjęcia artystyczne, a raczej profesjonalna kreacja własnej marki!


To właśnie komunikacja często stanowi o powodzeniu danej sesji - w ramach rozmowy pomiędzy fotografem i klientką tworzy się wyjątkowa relacja, co później przekłada się na dobrą jakość samej fotografii. Wielokrotnie kobiety czują się trochę nieswojo, gdy są fotografowane, stąd tak istotne staje się zbudowanie pozytywnej relacji.


Podsumowanie


Niezależnie od tego, czy kandydatka jest osobą wyjątkowo “fotogeniczną” lub wręcz odwrotnie, profesjonalnie wykonany portret w CV z pewnością przełoży się na znacznie większe zainteresowanie pracodawców!

28 lipca, 2016

Rola fotografii w sprzedaży inwestycji

komentarze 0

Pomysł na dobry biznes jest bezcenny, a inwestycje mieszkaniowe są jednymi z najbardziej opłacalnych interesów w Polsce. Budowa mieszkań przez deweloperów i sprzedaż ich w stanie surowym to rozwiązanie, która przyciąga coraz mniejszą ilość klientów. Deweloperzy usiłują bronić się reklamami, które opatrywane są grafiką przedstawiającą budynki mieszkaniowe. Takie grafiki generuje program AutoCad i pochodzą one z biur architektonicznych, które projektuje poszczególne inwestycje.Jednak coraz lepiej wyedukowane społeczeństwo przestało ufać zgrabnym, ale sztucznym obrazkom graficznym i szukając w internecie albo czasopismach lokum dla siebie raczej wybierają te, które pokazywane są przez naturalnie zrobione fotografie.


To samo dotyczy mieszkań na wynajem i mieszkań z tzw. rynku wtórnego. Klient kupuje oczami a zaufania nabiera wtedy, gdy coś jest namacalne i rzeczywiste. Wykonanie dobrej fotografii inwestycji wcale nie jest łatwe. Z jednej strony grozi przesłodzenie kadru – zbytnia idealizacja zarówno w sposobie aranżacji jak i oświetlenia czy kadrowania. Takie fotografie nie wydają się odzwierciedlać rzeczywistości, a klient chce wiedzieć co ma kupić.


Zaufanie dźwignią handlu


Dlatego dziś najskuteczniejszą tendencją sprzedażową w fotografii inwestycyjnej jest naturalizm. Nie znaczy to jednak, że zdjęcia mogą być zrobione niedbale, źle skadrowane, niedoświetlone. Musi to być mimo wszystko profesjonalna fotografia, która będzie tylko stylizowana na reporterską czy amatorską.


Jako przykład podajmy mieszkania na wynajem, okazuje się, że te opatrzone zbyt wyidealizowanymi zdjęciami powodują rozczarowanie klienta w momencie gdy ogląda on już inwestycję. W rezultacie otrzymujemy wiele zapytań o wynajem, wiele spotkań z potencjalnymi najemcami – więc musimy poświęcić sporo czasu – ale mieszkania nie udaje się wynająć bo klient widząc rzeczywisty wygląd wnętrza po prostu rezygnuje i szuka czegoś bardziej odpowiedniego.


Z kolei fotografia inwestycyjna, która jest wykonana niedbale odpycha potencjalnych klientów już na wstępie. Złe kadry powodują, że klient sądzi iż coś przed nim ukrywamy, niedoświetlone zdjęcia prowokują wrażenie ponurego miejsca, a brak ostrości świadczy o braku profesjonalizmu, przy czym wrażenie odnosi się do wynajmującego, a nie do fotografa.


Profesjonalny umiar


Jaki zatem jest złoty środek by dobrze sfotografować wnętrza i inne elementy architektury? Najlepiej jest zostawić to profesjonalistom, którzy doskonale wiedzą jak wykonać zdjęcie by wyglądało na naturalne, a jednocześnie uwypuklić piękno miejsca. Wynika to z prostego faktu – fotograf to artysta światła, szczególnie wrażliwy na jego delikatną charakterystykę. Jeśli ktoś potrafi wyczuć klimat świetlny i zna się na fotografii może wydobyć z obiektu wszystkie zalety nie oszukując widza. W ten sposób na spotkania umawiają się wyłącznie osoby, którym odpowiada klimat danego wnętrza czy obiektu.  Nie tracimy czasu na nieudane spotkania, nie narzekamy na brak klientów – sytuacja korzystna dla wszystkich.Rola fotografii inwestycji w sprzedaży i wynajmie obiektów architektonicznych w dobie internetu i kolorowych czasopism jest nie do przecenienia.

21 lipca, 2016

Suplementy, czy warto jest stosować?

komentarze 0

Coraz częściej słyszymy o suplementach diety. Korzystają z nich osoby dorosłe, młodzież, mężczyźni, kobiety, sportowcy i amatorzy. Zostały stworzone po to, aby w naszym organizmie uzupełnić niedobory witamin oraz minerałów. Naturalnie cechują się one wielką ilością zalet, jednakże niektóre z nich mogą nieść ze sobą negatywne skutki dla naszego organizmu, co sprawia, że warto na nie uważać.


Czym są suplementy diety?


Suplementy diety zawierają w swoim składzie witaminy, mikro oraz makroelementy, minerały, enzymy, ekstrakty roślinne, a wszystko, dlatego aby można było uzupełnić naszą codzienną dietę, a tym samym uzupełnić niedobory, jakie mogą zaistnieć w naszym organizmie.


Zanim jednak sięgniemy po potencjalny suplement diety, z całą pewnością musimy zastanowić się nad adekwatnym wyborem. Suplementów jest wiele, dlatego wybrany przez nas preparat powinien spełniać oczekiwania naszego organizmu.


W jaki sposób wybrać idealny dla siebie suplement diety?Jakość suplementów diety


Z całą pewnością wybierając suplement diety masz na uwadze jakość. Oczywiście za jakość danego produktu odpowiada producent. Warto wiedzieć, że współcześnie produkowane suplementy diety nie podlegają aż tak restrykcyjnym przepisom farmaceutycznym jak leki. Suplementy muszą być jednak zarejestrowane w Urzędowym Wykazie Produktów Leczniczych. W przeciwieństwie do leków, które to są zapisywane na receptę i podlegają ścisłej kontroli, suplementy można kupić dowolnie, bez konsultacji z lekarzem.


Każdy producent który wprowadza na rynek nowy suplement diety musi jedynie powiadomić o owej sytuacji Główny Inspektorat Sanitarny. Zdarza się jednak, że preparaty mogą budzić pewne wątpliwości. Dzieje się tak wówczas kiedy spełniają jednocześnie kryteria zarówno suplementów, jak i leków. W tej sytuacji Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych rozstrzyga, czy preparat będzie sprzedawany pod postacią leku, czy też suplementu diety.


Współcześnie wciąż wielka ilość suplementów sprzedawanych jest bez kontroli, ponieważ producenci nie informują iż w ogóle je sprzedają. Nie warto więc wybierać produktów nieznanych a tym samym zapewne słabej jakości.


Szukasz więcej informacji na temat zdrowia, suplementów diety i żywienia? Odwiedź nasze serwisy tematyczne: TreningBrzucha, NaDiecie, NaSiłowni

01 czerwca, 2016

Najpiękniejsza ślubna prezentacja

komentarze 0

Kiedy dwoje kochających się ludzi przysięga sobie miłość do końca życia, cały świat raduje się razem z nimi. To najpiękniejsza chwila, którą wspomina się wiele razy z rozrzewnieniem i prawdziwą ekscytacją. Ile par, tyle pomysłów nie tylko na sam ślub i jego oprawę, ale także na dokumentację tego najważniejszego dnia.Najpiękniejsze zdjęcia


Fotografia ślubna jest prawdziwym prezentem na całe życie, kapsułą wspomnień, które nigdy nie przestają bić pozytywnym światłem. Niegdyś były to zdjęcia dwóch osób, tuż po zaślubinach, najczęściej wykonywane w studiu fotograficznym. Nowożeńcy wychodzili na dłuższy czas z własnego przyjęcia, by móc upamiętnić ten dzień. Dzisiaj, fotografia ślubna to niemalże żywa opowieść, tworzona z większą swobodą, indywidualnie dopasowana do każdej pary. Wszak nie ma na świecie dwóch tak samo kochających się małżeństw, identycznych uśmiechów i temperamentów. Jak wybrać dobrą fotografię, jaki jej rodzaj będzie idealny dla nas samych?Współczesne albumy ze zdjęciami ślubnymi to prawdziwy nośnik emocji oraz uczuć. Nie mogą one być sztampowymi, bo właśnie rutyna zabijała to, co najpiękniejsze i unikatowe. Profesjonalny fotograf ślubny może zaprosić nowożeńców na sesję studyjną, w plenerze lub zaproponować najprawdziwszy ślubny reportaż. Czym różnią się od siebie te sesje i która idealnie wpisze się w nas samych, w nasze charaktery, uczucia i oczekiwania?Reportaż z własnego ślubu


Nazwa „reportaż” kojarzy się zazwyczaj z produkcjami telewizyjnymi, względnie prasowymi. Zdajemy się zapominać o artystycznym pojęciu tego słowa – o zdjęciach. Tak naprawdę są one najpiękniejszym i całkowicie naturalnym zrelacjonowaniu zaślubin raz wesela. To najtrudniejsza forma, wymagająca perfekcyjnych umiejętności i artyzmu. Bezspornie taki album powinien stworzyć profesjonalny fotograf ślubny Turek jest miejscowością słynącą z tego rodzaju zdjęć, które niezmiennie są uznawane za najlepsze. Nie mniej i w innych miejscach Polski możemy pokusić się o zaproszenie fotografa na nasz ślub i wesele. Pamiętajmy, że ślubny reportaż wymaga, by nasz dokumentalista z aparatem był cały czas obecny, a przy tym, by potrafił zachować właściwą dyskrecję i intymność. Państwo Młodzi, którzy zdecydują się na taki album, będą mile zaskoczeni naturalnością i wiernym oddaniem każdej chwili wraz z jej emocjami.Miłość w plenerze


Od wielu lat fotografia ślubna w plenerze jest uznawana za najpopularniejszą i rzeczywiście trudno jej odmówić wielu atutów, swobody oraz szyku i elegancji. Istotne jest tło samej sesji, dobrze, jeśli wybrane miejsce jest jednym z ulubionych przez Nowożeńców. W ten sposób o wiele prościej ukazują się emocje i naturalność. To propozycja dla par, które cenią sobie luźną, czasem zabawną i frywolną atmosferę, które nie traktują całego tego dnia jak jednego pompatycznego wydarzenia, wymagającego specjalnego namaszczenia w każdej chwili.Niełatwe studio


Pomimo tego, że studyjna fotografia ślubna kojarzy się młodym ze zdjęciami własnych rodziców, niezmiennie jest chętnie wybieraną. Nie ma w niej zaprzeszłej sztywności i dziwnych ustawień, aczkolwiek jest ona dość stateczna. W warunkach studyjnych ważna jest ścisła współpraca z fotografem. Nie dla każdego studio jest znanym środowiskiem, a w tym przypadku naturalność trzeba po prostu zagrać. To propozycja dla Młodych Par, które kochają pozować, przybierać różne kreacje, i które będą wsłuchiwały się w zalecenia ich fotografa.Artykuł przygotowany przez: http://proart-foto.pl/

20 kwietnia, 2016

Najlepsze zdjęcia produktowe dla Twojej firmy

komentarze 0

W dobie wielkiej popularności sklepów on-line oraz projektowania ogromnej ilości katalogów i gazetek prezentujących sprzedawane przedmioty, zdjęcia produktowe wysokiej jakości to absolutny “must have” każdej firmy handlowej.Nie ma najmniejszych szans, że nasza sprzedaż za pośrednictwem sieci lub katalogów produktów będzie zadowalająca i przyniesie oczekiwane zyski, kiedy zdjęcia towaru będą niewielkich rozmiarów, niskiej rozdzielczości lub nie będą oddawały detali prezentowanego przedmiotu. Ważne jest również to, by każda rzecz na sprzedaż była przedstawiona ze wszystkich możliwych stron, a najlepiej w widoku 360 stopni. Fotografia produktowa jest bez wątpienia tym, w co warto zainwestować na początku swej działalności, aby nie tracić cennego czasu sprzedażowego i nie zmarnować wizyt osób, które opuściły nasz e-sklep z prędkością światła, zniechęcone kiepską widocznością produktu, który je zainteresował. Istotna jest zatem decyzja o wyborze takiego studia fotograficznego czy reklamowego, które zaoferuje nam doskonałe zdjęcia produktowe zachęcające do zakupu. Na szczęście firm oferujących podobne usługi jest coraz więcej, co daje właścicielom i menadżerom sklepów wybór i szansę na znalezienie właściwej firmy. Skupiskami dobrych agencji fotograficznych są zdecydowanie stolice województw i pozostałe duże miasta. Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze tego jedynego, z którym współpraca powinna zaowocować udanymi efektami.


Rozejrzyj się dookoła


Załóżmy, że centrala naszego sklepu oraz magazyny z produktami znajdują się w stolicy wielkopolski. Najłatwiej zatem wykonać packshoty w Poznaniu. Poszukiwanie studia zlokalizowanego w tym samym mieście, lub ewentualnie mieście sąsiadującym, do którego dojazd osobisty jest rozsądną decyzją, ponieważ transport wszystkich produktów z magazynu do studia lub odwrotnie będzie przebiegał sprawniej i pozwoli uniknąć kosztów firmy kurierskiej. Jeżeli masz problem z odnalezieniem listy firm fotograficznych, wystarczy, że wpiszesz w swojej wyszukiwarce internetowej “packshoty Poznań” i w moment odnajdziesz to, czego szukasz.


Sprawdź przykładowe realizacje


Czy zdjęcia są dużej rozdzielczości? Czy produkty są dobrze widoczne i odpowiednio doświetlone? Czy kolory są żywe i odwzorowują etykiety, które dobrze znasz ze sklepowych półek? Jeśli studio oferuje dodatkowo zdjęcia produktów na uniwersalnym białym tle, to możesz mieć pewność, że ma wszystko to, czego potrzebujesz.


Poszukaj referencji i opinii innych klientów


Ważne jest, aby w studiu pracowali profesjonaliści czyli fotografowie i graficy komputerowi znający się na najnowszym sprzęcie i programach do obróbki zdjęć. Duże miasta mają to do siebie, że skupiają najlepszych, więc wykonując packshoty w Poznaniu możesz mieć niemal pewność, że Twoimi produktami zaopiekują się  eksperci w swojej dziedzinie. Warto jednak sprawdzić opinie pozostałych firm, które już zdążyły skorzystać z usług danego studia, bowiem doświadczenie to jedno, a sprawna komunikacja i kulturalna obsługa klientów to inna kwestia, która nie zawsze musi iść w parze.
rss