Czy wchodziłeś kiedykolwiek na tak superowego bloga jak ten?

17 lipca, 2017

Sprzęt do treningu siłowego

komentarze 0

Z roku na rok rośnie popularność sportów siłowych. Ludzie coraz chętniej dbają swoje ciało i zdrowie. Nic więc dziwnego, że zarówno w klubach fitness jak i siłowniach rośnie dostępność do specjalistycznego sprzętu sportowego. Nowoczesne maszyny nie tylko podnoszą komfort treningu, ale również jego skuteczność.


Profesjonalne kluby fitness i siłownie wyposażone są w wiele nowoczesnych urządzeń, dzięki którym można w odpowiedni sposób przeprowadzić trening. Przyrządy treningowe można podzielić na trzy podstawowe grupy: Maszyny do treningu siłowego, wolne ciężary (ciężarki do ćwiczeń , sztangi) oraz urządzenia do ćwiczeń kardio.


Każda szanująca się siłownia oraz klub fitness musi mieć na wyposażeniu maszyny do ćwiczeń kardio.  Są one głównie wykorzystywane przez osoby, które walczą z nadwagą.  Mają one jednak szersze zastosowanie, trening kardio jest także świetnym sposobem na przygotowanie mięśni do intensywnego wysiłku, przez co idealnie uzupełnia trening siłowy.


Orbitrek


Orbitreki są jednymi z bardziej popularnych maszyn aerobowych w siłowni. Stanowią one swego rodzaju połączenie roweru, steppera i bieżni. Jest to sprzęt bardzo funkcjonalny i bezpieczny. Systematyczne korzystanie z orbitreka nie tylko pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również wzmocnić mięśnie całego ciała. Badania wykazały, że najlepsze efekty przynosi trening o umiarkowanej intensywności trwający powyżej trzydziestu minut.


W sklepach sportowych są dostępne różne modele orbitreków. Najtańsze można kupić już za kilkaset złotych najdroższe kosztują nawet kilka tysięcy.


Wioślarz


Ergometr wioślarski jest jednym z mniej znanych urządzeń aerobowych. W czasie ćwiczeń na nim wykonuje się ruchy przypominające wiosłowanie. Trening na ergometrze jest zazwyczaj trudny i wyczerpujący, jednak bardzo skuteczny.  Zaletą tego urządzenia jest to, że zmusza ono do pracy praktycznie wszystkie grupy mięśni. Ceny wioślarzy wahają się od tysiąca do kilku tysięcy złotych.


Rower treningowy


Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym bardzo przypominają jazdę na klasycznym rowerze. W zależności od indywidualnych preferencji można to urządzenie wykorzystać do klasycznych ćwiczeń aerobowych lub intensywnego treningu interwałowego. W sklepach sportowych są też dostępne modele spinningowe. Najnowsze modele są bogato wyposażone w najrozmaitsze funkcje, dzięki którym można dostosować pozycję, obciążenie oraz tempo ćwiczeń. Bardzo pomocne są też wbudowane mikrokomputery, które pomagają wizualizować przebieg treningu i planować jego progres.


 


 

27 kwietnia, 2017

Jak ćwiczyć by wzmocnić mięśnie?

komentarze 0

Wiele osób marzy o tym by mieć smukłą sylwetkę oraz jędrne ciało. Zrealizowanie tego marzenia nie jest łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Należy zwracać uwagę na to co się je oraz trzeba systematycznie trenować. Dzięki odpowiedniej diecie można zredukować masę ciała, natomiast regularne ćwiczenia dają możliwość kształtowania sylwetki. Trzeba jednak pamiętać, by w momencie uzyskania wymarzonego efektu nie przestać ćwiczyć, ponieważ zniweczy to efekt ciężkiej pracy. Aby rezultat ćwiczeń był bardziej trwały warto wzmacniać mięśnie.Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa


Intensywny wysiłek może być przyczyną bólu w okolicy kręgosłupa oraz brzucha. Jego źródłem najczęściej jest naciągnięcie ścięgna. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się dolegliwości należy przez zadbać o odpowiednie wzmocnienie oraz rozciągnięcie mięśni i stawów. Najlepszym sposobem jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.


Większość ćwiczeń wzmacniających mięśnie kręgosłupa wykonuje się w pozycji leżącej. Jednym z podstawowych ćwiczeń jest podnoszenie wyprostowanej kończyny dolnej do góry i utrzymywanie jej w takiej pozycji przez kilka sekund. Ćwiczenie to należy wykonywać naprzemiennie raz lewą a raz prawą nogą.


Kolejne ćwiczenie wzmacniające mięśnie kręgosłupa wykonuje się leżąc na brzuchu z dłońmi ułożonymi na wysokości klatki piersiowej. Ćwiczenie polega na podnoszeniu głowy oraz ramion w taki sposób, aby ręce były wyprostowane w stawie łokciowym. W takiej pozycji należy wytrzymać kilka sekund a później ponownie położyć się w pozycji wyjściowej.


Następne ćwiczenie również wykonywane jest w pozycji na brzuchu, jednak tym razem ręce powinny być wyprostowane nad głową. Ćwiczenie to polega na unoszeniu rąk i głowy ku górze. Bardzo ważne jest by podczas ćwiczeń nie zapominać o prawidłowym oddechu. Przy podnoszeniu należy nabierać powietrza do płuc natomiast przy opuszczaniu je wypuszczać. Specjaliści zalecają wykonywanie około piętnastu powtórzeń każdego z tych ćwiczeń.


Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha


Ćwiczenia wzmacniające mięsnie brzucha są szczególnie popularne wśród kobiet, które marzą o pięknej sylwetce. Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń tego typu są tak zwane brzuszki. Jednak istniej kilka innych sposobów, aby wzmocnić brzuch.


Jednym z nich jest ćwiczenie, które wykonuje się ze zgiętymi kolanami w pozycji na plecach. Ćwiczenie polega na złapaniu rękami za kolana a następnie przyciągnięciu ich do klatki piersiowej. W takiej pozycji należy wytrzymać przez około pięć sekund.


Osoby trenujące na siłowni w celu wzmocnienia mięśni brzucha i kręgosłupa mogą również skorzystać ze specjalnie do tego celu stworzonych urządzeń takich jak ławka do ćwiczeń czy suwnica smitha.


 

24 marca, 2017

Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie?

komentarze 0

Nasz sposób ubierania się wpływa w bezpośredni sposób na to, jak inni nas postrzegają. Ubiór jest jednym z głównych elementów, na które zwracamy uwagę w pierwszej chwili, gdy kogoś widzimy. Jest odpowiedzialny w 50% za tzw. pierwsze wrażenie, które ciężko zmienić, a które może zaważyć na wielu relacjach. Mamy tendencję do oceniania ludzi po ubiorze, zwłaszcza jeśli nie mieliśmy z kimś wcześniej żadnego kontaktu. Zatem, dlaczego warto ubierać się modnie? W czym nam to pomoże? Jak wpłynie na nasz wizerunek?


Trendy w modzie mają znaczenie


Osoby, których strój jest zawsze modny, postrzegane są jako nowoczesne, na bieżąco śledzące najnowsze trendy. Zazwyczaj to osoby odważne i przebojowe, nie bojące się eksperymentować. Ważne jednak, by zachować w swym postępowaniu umiar i nie przesadzić, bowiem modnie i ekstrawagancko to nie są synonimy. Wszystko zależy od efektu, jaki pragniemy osiągnąć. Ekstrawagancja ma przyciągnąć uwagę innych do naszej osoby. Modny ubiór ma budować nasz profesjonalny wizerunek.


Moda jest szczególnie istotna dla młodych ludzi. Może być elementem określającym tożsamość ale może także wykorzystywana być jako wabik - czy to po to, by przyciągnąć płeć przeciwną, czy określone grono znajomych. Modny ubiór to także sposób, by podkreślić swój prestiż, a nawet stan portfela. Wszak, by podążać za nowinkami trzeba na bieżąco nabywać nowe rzeczy oraz kupować te, które posiadają określoną metkę. Są to również czynniki mocno stojące w świecie biznesu, gdzie np. zegarek odpowiedniej marki ma oznaczać, że jego właściciel jest odpowiednio bogaty. Jeśli poszukujesz inspiracji modowych, planujesz zakup stylowego wdzianka, sprawdź odzież na kalkuluj.pl, na pewno znajdziesz coś dla siebie.


Budowa pozytywnego wizerunku


Istnieje również inny wymiar modnego stroju, którego głównym celem jest budowa wizerunku. Osoby, które ubierają się modnie, potrafią także dobrać swój strój odpowiednio do sytuacji. Podkreślają w ten sposób swój profesjonalizm. Potencjalni klienci są przeświadczeni, że rozmawiają z kimś kompetentnym, na wysokim stanowisku. To także wyraz szacunku dla rozmówcy. Druga strona czuje, że jest szanowana. Skoro rozmawia z osobą ubraną modnie i w odpowiednim stylu, odnosi wrażenie, że jest traktowana poważnie. Takie samo odczucie będą miały osoby, które przyjdą na wykład, szkolenie, konferencje czy prelekcje, a mówca będzie ubrany odpowiednio. Za pomocą swojego stroju wyraża on swój profesjonalizm i szacunek dla słuchacza. To element, który poza kwestiami merytorycznymi tego co mówi, sprawia, że odbiorca postrzega mówcę, jako osobę, która zna się na temacie. Słuchacz jest przekonany o tym, że nie traci czasu na marne i wyniesie ze spotkania coś wartościowego.


Ubiór o samoocena


To, co mamy ubrane na sobie w ogromny sposób wpływa także na nasze samopoczucie. Odpowiedni strój dodaje pewności siebie. Łatwo sobie wyobrazić, jak czulibyśmy się stojąc w dresie przed kilkunastoma osobami, opowiadając o naszych planach biznesowych i próbując pozyskać klientów, a jak by to wyglądało, gdybyśmy na sobie mieli modny garnitur. Sami we własnych oczach poczujemy się niewiarygodni, gdy będziemy to robili w dresie. Tak samo działa seksowna bielizna pod ubraniem, Mimo, iż nikt jej nie widzi, pani nosząca taką bieliznę, czuje się bardziej kobieco i pewnie.


Jeśli będziemy gościem na przyjęciu, na które wybierzemy się w starannie przygotowanym stroju, nasz gospodarz poczuje się doceniony. Pomyśli, że traktujemy go poważnie i że nasza obecność na tym przyjęciu jest również ważna dla nas samych. Modnie, oznacza nie tylko w zgodzie z najnowszymi trendami, ale także odpowiednio do sytuacji. Modnie, oznacza także, że ktoś zadał sobie trud, by wszystko do siebie pasowało - poświęcił czas, by stworzyć odpowiednią kompozycję.


Sposób ubierania określa naszą tożsamość i podkreśla osobowość. Możemy za jego pomocą chcieć coś przekazać lub zamanifestować przeciwko czemuś. Modnie nie może oznaczać, iż wkładamy na siebie to, co aktualnie jest na czasie ale wybieramy te elementy, które do nas pasują i budujemy całość. Strój ma wyrażać naszą osobowość i autentyczność. Ma być naszą drugą skórą. W przeciwnym wypadku nie będziemy ubrani, a jedynie przebrani. Pytanie tylko brzmi, za kogo?

02 marca, 2017

Samoobrona na szpilkach – trend czy konieczność?

komentarze 0

Coraz więcej kobiet chce świadomie dbać o swoje bezpieczeństwo. Kursy samoobrony dla kobiet organizowane są niemal w każdym mieście, a w torebkach większości pań znajduje się gaz pieprzowy. Skąd rosnąca popularność kobiecej samoobrony? Czy płeć piękna rzeczywiście narażona jest na tak wiele niebezpieczeństw?Kursy dla kobiet


Darmowe szkolenia z samoobrony organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że już planowana jest kolejna edycja (rozpocznie się w drugiej połowie 2017 roku). Czy samoobrona dla kobiet różni się od samoobrony dla mężczyzn? Teoretycznie nie – ofiarą napadu może zostać każdy, niezależnie od płci. Ale każdy może się bronić nieco inaczej. Kobiety zwykle mają mniej siły fizycznej od mężczyzn, mają drobniejszą budowę ciała, więc powinny skupić się bardziej na wykorzystywaniu odpowiedniej techniki, niż siły. Wbrew pozorom nie jest to słaba płeć – wystarczy mieć przy sobie narzędzie do obrony oraz trochę wiedzy i praktyki, aby skutecznie obronić się nawet przed silnym mężczyzną.


Przewidywanie potencjalnych zagrożeń


To bardzo ważny element samoobrony, ponieważ od umiejętności oceny sytuacji zależy, czy będziesz mogła skutecznie się obronić. Ostrożności nigdy za wiele – to zasada, której warto przestrzegać. O czym jeszcze należy pamiętać?Kobiece narzędzia do samoobrony


Kobiety najczęściej do obrony wybierają gaz pieprzowy. Legalny, łatwo dostępny i dość tani środek do samoobrony cieszy się dużą popularnością także wśród płci przeciwnej. Jego zaletą są niewielkie rozmiary – małą puszkę z gazem można schować nawet do kieszeni, a w razie potrzeby szybko dobyć i użyć. Na zakup gazu pieprzowego nie jest wymagane zezwolenie, wystarczy mieć ukończone 18 lat.


Innym popularnym narzędziem jest paralizator. To także środek do samoobrony dostępny bez zezwolenia. Paralizatory są nieco droższe od gazów, jednak jest to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo – a na własnym zdrowiu i życiu lepiej nie oszczędzać. Poza tym paralizator po użyciu może zostać naładowany i użyty jeszcze wiele razy, zaś pojemnik ze zużytym gazem pieprzowym nadaje się już tylko do wyrzucenia.

09 lutego, 2017

W co wyposażyć profesjonalne studio fotograficzne?

komentarze 0

Wdając się w pogawędkę z ekspertami z branży fotograficznej usłyszeć można, że stworzenie od podstaw własnego studia zdjęciowego to wydatek rzędu kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, co niemalże wyklucza jego przygotowanie w zaciszu własnego mieszkania przez amatora.


Jeżeli jednak na samym początku obniżymy nieco nasze oczekiwania i zdecydujemy się na odszukanie złotego środka pomiędzy ceną a jakością, to z pewnością uda nam się postawić pierwsze kroki w tej właśnie dziedzinie jednocześnie nie drenując domowego budżetu. Spytaliśmy profesjonalnych fotografów z krakowskiego studia fotograficznego "Łobzowska Studio Fotograficzne", jak się do takiego przedsięwzięcia jednakże zabrać?


Aby zdjęcia, przede wszystkim portrety i fotografie do dokumentów, przedstawiały się możliwie najbardziej naturalnie i przekonująco, konieczne jest zastosowanie w studiu fotograficznym neutralnego, nierzucającego się w oczy tła. Wielu profesjonalnych fotografów stosuje w tym celu specjalne stelaże na których zamocowane jest płótno czy nawet tak zwany green screen, dzięki któremu istnieje możliwość zastąpienia tła faktycznego jakimkolwiek wybranym przez artystę obrazem. Jeżeli jednakże nie dysponujemy wystarczającym zapleczem finansowym, za tło posłużyć nam może chociażby jedna ze ścian naszego pokoju. Wystarczy, że przemalujemy ją na biały kolor oraz usuniemy z niej wszelkiej maści dekoracje. Wydatek rzędu stu złotych na farbę z całą pewnością odczujemy o wiele mniej boleśnie niż konieczność zakupu profesjonalnego tła fotograficznego za kilka tysięcy złotych.


Kolejną kwestią jest wyposażenie własnego biura w odpowiadający naszym potrzebom zestaw statywów i parasolek odbijających światło, dzięki czemu będziemy w stanie wykonywać wysokiej jakości zdjęcia z dowolnego ujęcia, niezależnie od panujących zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniu warunków. Na rzeczonych komponentach, tak jak na aparacie, który stanowić będzie podstawowe narzędzie naszej pracy, nie powinniśmy w żadnym przypadku oszczędzać. Warto bowiem wiedzieć, że nieco droższe statywy i parasolki charakteryzują się niezwykle wysoką jakością wykonania, dzięki czemu będą one nam służyć przez wiele długich lat, natomiast poczyniona inwestycja szybko nam się zwróci!


Jeżeli przyświeca nam cel stworzenia maksymalnie profesjonalnego studia fotograficznego, musimy mieć świadomość, iż w takim przypadku nieodłączną jego część stanowić musi tak zwany softbox, a więc narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli w dowolny sposób dokonywać modyfikacji i korekty światła, co z kolei sprawi, że będziemy mieli znacznie większą kontrolę nad powstawaniem kolejnych zdjęć oraz uniezależnimy się od oświetlenia zewnętrznego i sztucznego. Cena najmniej skomplikowanych softboxów zaczyna się już od 150-200 złotych, jednakże jeżeli chcielibyśmy być w pełni zadowoleni z efektywności takiego urządzenia, powinniśmy przygotować się na dwu- lub nawet trzykrotnie większy wydatek.


Ostatnią kwestią jest oczywiście aparat, jednakże doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy miłośnik fotografii planujący stworzenie i urządzenie własnego studia ma już swoje osobiste preferencje lub też jest już w posiadaniu swojego ulubionego modelu aparatu. Z uwagi na ten fakt, w powyższym artykule w znacznie większym stopniu skupiliśmy się na opisie niezbędnych akcesoriów uprzyjemniających oraz usprawniających pracę fotografa.

rss