Fotografia ślubna w Sosnowcu – kilka pomysłów na ciekawy reportaż ślubny


Coraz więcej par, planujących ślub decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa. Nic zresztą dziwnego. Zdjęcia z tego wyjątkowego dnia będą pamiątką na całe życie. Wykonane powinny być zatem z pomysłem i znajomością aspektów technicznych fachowej fotografii. Jak w takim razie znaleźć artystę, który spełni nasze oczekiwania i jakie miejsca w okolicy Sosnowca wybrać na ślubny plener? Tego dowiecie się z naszego artykułu.Zdjęcia ślubne Sosnowiec – jak wybrać fotografa?


Na początek zastanówmy się, jaki fotograf ślubny w Sosnowcu - http://www.fotograf-wesele.pl/Sosnowiec,miasto,zdjecia_slubne_fotograf_wesele.html - robi zdjęcia w stylu, który najbardziej nam odpowiada. W tym celu warto przejrzeć strony takie jak fotograf-wesele.pl, by odszukać fachowców z interesującego nas regionu, móc przejrzeć ich portfolio i poznać liczbę poleceń. Tej decyzji nie powinniśmy podejmować pochopnie. Warto przejrzeć kilka ofert zanim zdecydujemy się na tę jedyną. Polecamy również umówić się wcześniej z wybranym fotografem, aby móc zapoznać się z większą liczbą jego zdjęć i dokładną ofertą.


Pomysł na reportaż ślubny – zabytki Sosnowca


Jeżeli fotograf ślubny w Sosnowcu jest już wybrany, pozostaje nam ustalenie miejsca reportażu ślubnego. W zależności od tego ile mamy na niego czasu, wybrać możemy jedno lub kilka różnych miejsc. Popularne, klasyczne sesje robi się między innymi w okolicy zabytków. Piękne budynki w różnych architektonicznych stylach stanowią niezwykłe tło dla romantycznych i eleganckich zdjęć. Gdzie znaleźć takie lokalizacje w Sosnowcu? Ciekawą opcją może być między innymi zamek Sielecki lub Pałac Schöna. Pod uwagę wziąć można także Dom Ludowy w stylu zakopiańskim czy też Pałac Wilhelma.


Z naturą za pan brat


Popularnym pomysłem na sesję są również zdjęcia w parkach, ogrodach, lasach, nad jeziorami, rzekami, a nawet nad morzem. I w Sosnowcu znajdziemy kilka zielonych terenów, wpisujących się w klimat ślubnych plenerów. Są to między innymi parki – Sielecki, Mieroszewskich czy przy Pałacu Schöna.


Interesującą naturalną lokalizacją jest także słynne sosnowieckie Egzotarium. Obiekt ten znajduje się na terenie parku miejskiego im. Leona Kruczkowskiego. Wewnątrz zdjęcia robić możemy pośród roślin z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata. Inwencja dobrego fotografa wystarczy do stworzenia niepowtarzalnego klimatu i stylu ślubnego reportażu.


Zdjęcia ślubne – Sosnowiec i okolice


Nawet jeżeli ślub odbywał się w Sosnowcu, plener może mieć miejsce w innym ościennym lub pobliskim mieście. Ciekawych opcji zdecydowanie nie brakuje.


Popularną wśród par młodych lokalizacją są między innymi tereny Parku Śląskiego w Chorzowie. Znajdziemy tam nie tylko wiele fotogenicznej zieleni, ale i ciekawe rośliny, kolorowe kwiaty, mostki, tory kolejowe, schody i wiele innych detali sprzyjających plenerowym sesjom ślubnym. Zdjęcia mogą być zarówno klasyczne i romantyczne, jak i zabawne i na luzie. Wszystko zależy od preferencji nowożeńców oraz pomysłów samego fotografa.


Miejscem wybieranym chętnie na plener poślubny jest także malowniczy, zabytkowy park w Świerklańcu założony przez ród Henckel von Donnersmarck. Oprócz pięknych, zielonych terenów znajdziemy tam również szerokie, eleganckie schody, staw oraz zamek przebudowany w stylu neogotyckim. Taka różnorodność daje nam wiele ciekawych możliwości. Wraz z fotografem z pewnością znajdziemy tam ciekawe kadry – zarówno te romantyczne, jak i bardziej szalone. Niektóre pary wykazują się wyjątkową odwagą i zanurzają się w stawie, aby zdjęcia były jeszcze ciekawsze.


Jeżeli nie straszne nam miejsca oddalone od Sosnowca o godzinną jazdę samochodem, pod uwagę wziąć możemy także Pałac w Mosznej – zabytkową rezydencję z województwie opolskim. To obiekt, który robi wrażenie, a znajdujący się wokół park stanowi wspaniałe dopełnienie ślubnej sesji.


O ciekawą lokalizację warto również podpytać doświadczonego fotografa ślubnego w Sosnowcu. Z pewnością będzie w stanie polecić nam miejsca, które doskonale sprawdzają się podczas tak wyjątkowej sesji.


 

    rss