Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie?

Nasz sposób ubierania się wpływa w bezpośredni sposób na to, jak inni nas postrzegają. Ubiór jest jednym z głównych elementów, na które zwracamy uwagę w pierwszej chwili, gdy kogoś widzimy. Jest odpowiedzialny w 50% za tzw. pierwsze wrażenie, które ciężko zmienić, a które może zaważyć na wielu relacjach. Mamy tendencję do oceniania ludzi po ubiorze, zwłaszcza jeśli nie mieliśmy z kimś wcześniej żadnego kontaktu. Zatem, dlaczego warto ubierać się modnie? W czym nam to pomoże? Jak wpłynie na nasz wizerunek?


Trendy w modzie mają znaczenie


Osoby, których strój jest zawsze modny, postrzegane są jako nowoczesne, na bieżąco śledzące najnowsze trendy. Zazwyczaj to osoby odważne i przebojowe, nie bojące się eksperymentować. Ważne jednak, by zachować w swym postępowaniu umiar i nie przesadzić, bowiem modnie i ekstrawagancko to nie są synonimy. Wszystko zależy od efektu, jaki pragniemy osiągnąć. Ekstrawagancja ma przyciągnąć uwagę innych do naszej osoby. Modny ubiór ma budować nasz profesjonalny wizerunek.


Moda jest szczególnie istotna dla młodych ludzi. Może być elementem określającym tożsamość ale może także wykorzystywana być jako wabik - czy to po to, by przyciągnąć płeć przeciwną, czy określone grono znajomych. Modny ubiór to także sposób, by podkreślić swój prestiż, a nawet stan portfela. Wszak, by podążać za nowinkami trzeba na bieżąco nabywać nowe rzeczy oraz kupować te, które posiadają określoną metkę. Są to również czynniki mocno stojące w świecie biznesu, gdzie np. zegarek odpowiedniej marki ma oznaczać, że jego właściciel jest odpowiednio bogaty. Jeśli poszukujesz inspiracji modowych, planujesz zakup stylowego wdzianka, sprawdź odzież na kalkuluj.pl, na pewno znajdziesz coś dla siebie.


Budowa pozytywnego wizerunku


Istnieje również inny wymiar modnego stroju, którego głównym celem jest budowa wizerunku. Osoby, które ubierają się modnie, potrafią także dobrać swój strój odpowiednio do sytuacji. Podkreślają w ten sposób swój profesjonalizm. Potencjalni klienci są przeświadczeni, że rozmawiają z kimś kompetentnym, na wysokim stanowisku. To także wyraz szacunku dla rozmówcy. Druga strona czuje, że jest szanowana. Skoro rozmawia z osobą ubraną modnie i w odpowiednim stylu, odnosi wrażenie, że jest traktowana poważnie. Takie samo odczucie będą miały osoby, które przyjdą na wykład, szkolenie, konferencje czy prelekcje, a mówca będzie ubrany odpowiednio. Za pomocą swojego stroju wyraża on swój profesjonalizm i szacunek dla słuchacza. To element, który poza kwestiami merytorycznymi tego co mówi, sprawia, że odbiorca postrzega mówcę, jako osobę, która zna się na temacie. Słuchacz jest przekonany o tym, że nie traci czasu na marne i wyniesie ze spotkania coś wartościowego.


Ubiór o samoocena


To, co mamy ubrane na sobie w ogromny sposób wpływa także na nasze samopoczucie. Odpowiedni strój dodaje pewności siebie. Łatwo sobie wyobrazić, jak czulibyśmy się stojąc w dresie przed kilkunastoma osobami, opowiadając o naszych planach biznesowych i próbując pozyskać klientów, a jak by to wyglądało, gdybyśmy na sobie mieli modny garnitur. Sami we własnych oczach poczujemy się niewiarygodni, gdy będziemy to robili w dresie. Tak samo działa seksowna bielizna pod ubraniem, Mimo, iż nikt jej nie widzi, pani nosząca taką bieliznę, czuje się bardziej kobieco i pewnie.


Jeśli będziemy gościem na przyjęciu, na które wybierzemy się w starannie przygotowanym stroju, nasz gospodarz poczuje się doceniony. Pomyśli, że traktujemy go poważnie i że nasza obecność na tym przyjęciu jest również ważna dla nas samych. Modnie, oznacza nie tylko w zgodzie z najnowszymi trendami, ale także odpowiednio do sytuacji. Modnie, oznacza także, że ktoś zadał sobie trud, by wszystko do siebie pasowało - poświęcił czas, by stworzyć odpowiednią kompozycję.


Sposób ubierania określa naszą tożsamość i podkreśla osobowość. Możemy za jego pomocą chcieć coś przekazać lub zamanifestować przeciwko czemuś. Modnie nie może oznaczać, iż wkładamy na siebie to, co aktualnie jest na czasie ale wybieramy te elementy, które do nas pasują i budujemy całość. Strój ma wyrażać naszą osobowość i autentyczność. Ma być naszą drugą skórą. W przeciwnym wypadku nie będziemy ubrani, a jedynie przebrani. Pytanie tylko brzmi, za kogo?

rss