Jak ćwiczyć by wzmocnić mięśnie?

Wiele osób marzy o tym by mieć smukłą sylwetkę oraz jędrne ciało. Zrealizowanie tego marzenia nie jest łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Należy zwracać uwagę na to co się je oraz trzeba systematycznie trenować. Dzięki odpowiedniej diecie można zredukować masę ciała, natomiast regularne ćwiczenia dają możliwość kształtowania sylwetki. Trzeba jednak pamiętać, by w momencie uzyskania wymarzonego efektu nie przestać ćwiczyć, ponieważ zniweczy to efekt ciężkiej pracy. Aby rezultat ćwiczeń był bardziej trwały warto wzmacniać mięśnie.Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa


Intensywny wysiłek może być przyczyną bólu w okolicy kręgosłupa oraz brzucha. Jego źródłem najczęściej jest naciągnięcie ścięgna. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się dolegliwości należy przez zadbać o odpowiednie wzmocnienie oraz rozciągnięcie mięśni i stawów. Najlepszym sposobem jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.


Większość ćwiczeń wzmacniających mięśnie kręgosłupa wykonuje się w pozycji leżącej. Jednym z podstawowych ćwiczeń jest podnoszenie wyprostowanej kończyny dolnej do góry i utrzymywanie jej w takiej pozycji przez kilka sekund. Ćwiczenie to należy wykonywać naprzemiennie raz lewą a raz prawą nogą.


Kolejne ćwiczenie wzmacniające mięśnie kręgosłupa wykonuje się leżąc na brzuchu z dłońmi ułożonymi na wysokości klatki piersiowej. Ćwiczenie polega na podnoszeniu głowy oraz ramion w taki sposób, aby ręce były wyprostowane w stawie łokciowym. W takiej pozycji należy wytrzymać kilka sekund a później ponownie położyć się w pozycji wyjściowej.


Następne ćwiczenie również wykonywane jest w pozycji na brzuchu, jednak tym razem ręce powinny być wyprostowane nad głową. Ćwiczenie to polega na unoszeniu rąk i głowy ku górze. Bardzo ważne jest by podczas ćwiczeń nie zapominać o prawidłowym oddechu. Przy podnoszeniu należy nabierać powietrza do płuc natomiast przy opuszczaniu je wypuszczać. Specjaliści zalecają wykonywanie około piętnastu powtórzeń każdego z tych ćwiczeń.


Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha


Ćwiczenia wzmacniające mięsnie brzucha są szczególnie popularne wśród kobiet, które marzą o pięknej sylwetce. Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń tego typu są tak zwane brzuszki. Jednak istniej kilka innych sposobów, aby wzmocnić brzuch.


Jednym z nich jest ćwiczenie, które wykonuje się ze zgiętymi kolanami w pozycji na plecach. Ćwiczenie polega na złapaniu rękami za kolana a następnie przyciągnięciu ich do klatki piersiowej. W takiej pozycji należy wytrzymać przez około pięć sekund.


Osoby trenujące na siłowni w celu wzmocnienia mięśni brzucha i kręgosłupa mogą również skorzystać ze specjalnie do tego celu stworzonych urządzeń takich jak ławka do ćwiczeń czy suwnica smitha.


 

rss