Sposób na przygotowanie wyśmienitej kawy

Pyszna kawa? Tylko z dripa!


Jeśli komuś marzy się dobrej jakości drip do kawy, to może wybrać dla siebie odpowiedni model wśród wielu dostępnych pod adresem https://zielonytarg.pl/akcesoria/drip. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru nawet najbardziej wymagające osoby znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Każdy kto kiedyś miała okazję spróbować kawy przelewowej wie, dlaczego jest ona tak popularna. Kawa przygotowana w ten sposób jest bardzo smaczna, a samo urządzenie nie kosztuje wiele. Każdy może posiadać drip do kawy i samodzielnie na bieżąco robić sobie aromatyczny trunek. Jest wiele metod parzenia kawy, a jedną z najprostszych jest właśnie metoda przelewowa. Do wyboru mamy drippery szklane lub ceramiczne, stalowe czy nawet z tworzywa sztucznego. Do przygotowania kawy świetnie sprawdza się świeżo palona kawa. Najlepiej jest kupić taką wysokogatunkową, co przełoży się na większą wartość napoju i jego lepszy smak. Jeśli chodzi o samo ziarno, to powinno ono być jednorodne, jasno palone, jednego rodzaju. Gdzie w takim razie kupić takie ziarno kawowe? Powinno to być sprawdzone źródło. Można znaleźć wysokiej jakości ziarna kawy w sklepach internetowych albo udać się do dobrej kawiarni czy lokalnej palarni kawy, jeśli takowa znajduje siew pobliżu.

Zaletą kawy przygotowanej w dripperze jest to, że jest bardzo esencjonalna, posiada delikatną nutę owocowo-kwiatowo-orzechową. Można nawet wyczuć posmak karmelu. Smak takiego naparu jest na tyle smaczny, że nie ma nawet potrzeby sięgania po mleko czy dosładzania go. Co będzie potrzebne do przygotowania kawy przelewowej? Drip do kawy to jedno, ale potrzebne będą jeszcze inne elementy takie jak filtr do drippera, termometr kuchenny, waga kuchenna, młynek do mielenia kawy. Nie może też zabraknąć oczywiście świeżo palonych ziaren kawy i wrzątku.


Jak to zrobić?


Jeśli mamy już wszystkie potrzebne elementy do przygotowania kawy w driperze, czas przystąpić do pracy. Zacząć należy od włożenia filtru do dripera, po czym ustawić urządzenie na kubku czy dzbanku. Następnym krokiem jest przelanie wrzątkiem filtra, wylanie wody z kubka i ustawienie dripera wraz z kubkiem na wadze. Dalej trzeba zmielić odpowiednią ilość kawy na grubość piasku, wsypać ją na filtr, wyzerować wagę, zagotować wodę i poczekać do jej przestygnięcia. Wodę wlewa się bardzo powoli, najlepiej kulistymi ruchami, po czym trzeba odczekać i wlać kolejną porcję, postępując tak samo jak wcześniej. Po przepłynięciu wody przez filtr, można go wyrzucić i cieszyć się pysznym napojem.Sponsorowany art.

rss